Skríningová detekcia horúčky u ľudí pohybujúcich sa v budove

Skríningová detekcia horúčky

Hikvision termografické kamery rady Fever Screening sú vďaka pokročilým detektorom a algoritmom vybavené na rýchle preventívne zisťovanie horúčky u osôb v kancelárskych budovách, továrňach, staniciach, nemocniciach a iných verejných miestach. Bezdotykové meranie teploty u pohybujúcich sa osôb je prevedené so správnosťou až ± 0,3 ° C.

Riešenia Hikvision Fever Screening dokážu v praxi výrazne preventívne pomáhať pred šírením nákazlivých chorôb, vrátane ochorenia Covid-19, ktoré spôsobuje koronavirus.

 

Skríningové zisťovanie horúčky u osôb - kamery Hikvision Fever


 • Jedna sekunda stačí na zmeranie teploty u osoby
 • Viaceré pohybujúce sa osoby merané súčasne
 • Bezdotykové meranie teploty - bez fyzického kontaktu
 • Okamžité alarmy pre operátorov
 • Využitie umelej inteligencie na zníženie falošných poplachov z iných zdrojov tepla

Čo je obsiahnuté v Hikvision Fever Screening riešeniach.

 • Detekcia umelou inteligenciou. Bezdotykové meranie teploty je smerované a zaostrené na ľudské telá a redukuje možné falošné alarmy od iných zdrojov tepla.
 • Pokročilý algoritmus. Vysoko spoľahlivá správnosť je zabezpečená s Hikvision vyvinutým algoritmom pre meranie teploty.
 • Bispektrálne monitorovanie. Nezávisle od merania teploty sú poskytované aj kanál pre tepelný obraz aj kanál pre optický obraz.
 • Zabudovaný zvukový alarm. Akonáhle prejde človek so zvýšenou telesnou teplotou, spustia sa alarmy pre upovedomenie operátorov.

Obyčajný ručný infračervený teplomer má oproti Hikvision Fever Screening kamerám niektoré nevýhody.  Ide najmä o kapacitné obmedzenia meraní. Ručný infračervený teplomer musí merať teplotu vo vzdialenosti do 30 cm od čela osoby. Potrebujete ľudí zastaviť, a po jednom im odmerať teplotu. Zvládnete max. asi 12 osôb za minútu.

 • Hikvision Fever Screening kamery poskytnú vášmu obsluhujúcemu personálu okrem nižšej vyťaženosti aj vyššiu bezpečnosť.
 • Hikvision Fever Screening kamery dokážu prevádzať meranie teploty u viac prichádzajúcich ľudí naraz a zo vzdialenosti 1m - 9m (podľa zvolenej kamery).
 • Treba len vhodne upraviť koridor pre prichádzajúcich ľudí, aby sa museli ocitnúť v detekčnom zábere kamery aspoň na sekundu. Kameru môžte osadiť na statív a ten umiestiť, aby bol v súlade s príchodzím koridorom.
 • Nemusíte mať zvlášť vyčleneho človeka pre obsluhu merania. Zvukový alarm vás upozorní na človeka s horúčkou, môžte zasiahnuť a ručný infračervený teplomer použiť následne na potvrdenie teploty tomuto človeku.
 • Nemusíte obmedzovať príchádzajúcich ľudí.
 • Hikvision kamera umožní bezdotykové meranie teploty až u 60 ľudí za minútu.
 • Zároveň dostanete dáta z merania do digitálnej podoby, môžte ukladať záznam videa z kamery na laptope, v pripojenej sieti, môžte si vytvárať štatistické prehľady, mať zvukové a vizuálne alarmové prepojenia integrované do vyššieho udržiavaného kamerového, alarmového systému alebo systému riadenia vstupu.
hikvision

Skríningové zisťovanie horúčky u osôb - nastavenie merania


1. Rýchla detekcia horúčky - Hikvision Fever Screening kamery turret/bullet

bezdotykové meranie teploty u osôb so správnosťou ±0.5°C

Skríningové zisťovanie horúčky u osôb ±0.5°C kamerami turret/bullet

+ softvér iVMS-4200 + počítač + statív /statív nie je nutný, kamera sa dá pripevniť aj fixne, napr. na stenu/

správnosť: ±0.5°C

Hikvision kamery s funkciami detekcie od umelej inteligencie (AI) na minimalizovanie falošných alarmov vyvolaných inými zdrojmi tepla.

Koronavírus meranie teploty

 

Skríningové zisťovanie horúčky u osôb ±0.5°C kamerami turret/bullet - leták   Systém je možné ďalej doplniť videorekordérom s pokročilými funkciami záznamu a alarmov. Deep Learning NVR od Hikvision podporuje okrem detekcie tvárí aj detekciu rúšok, detekciu nežiadúcej osoby (predtým napr. zaradenú, že má byť v karanténe a pod.)

 

2. Rýchla detekcia horúčky - Hikvision Fever Screening ručná kamera

bezdotykové meranie teploty u osôb so správnosťou ±0.5°C

Hikvision ručná kamera (Handheld)

Skríningové zisťovanie horúčky u osôb ±0.5°C ručnou kamerou Hikvision
+ softvér iVMS-4200 alebo Hik-Thermal (app) + statív

správnosť teploty: ±0.5°C

Hikvision ručná kamera s wi-fi modulom, dokáže sa pripojiť k PC alebo k mobilu. Pre poskytnutie zvukového alarmu má zabudovaný reproduktor. Poplachy môžte mať priamo v appke na mobile.

Skríningové zisťovanie horúčky u osôb ±0.5°C ručnou kamerou Hikvision - leták

 
ℹ️ Doporučenia
 • Kamera sa má inštalovať vo vnútorných priestoroch. Meranie teploty môžu byť znehodnotené dopadom slnečných lúčov, príp. väčšími zmenami vlhkosti vzduchu.
 • Treba nastaviť špecifickú zónu merania teploty.
 • Skontrolujte ešte raz s bezdotykovým teplomerom ak u osôb nameriate zvýšené teploty.

Skríningové zisťovanie horúčky u osôb - aplikácie

Skríningové zisťovanie horúčky u osôb - ručná kamera

Skríningové zisťovanie horúčky u osôb - kamera DS-2TD1217B-PA

Skríningové zisťovanie horúčky u osôb - kamera DS-2TD2617B-PA

Skríningové zisťovanie horúčky u osôb - kamera DS-2TD2636B-PA

 

Info leták - Hikvision Fever Screening kamery pre skríningové meranie teploty u osôb


Vytlačiť